Büyülenme Hakkında saksıda domates

Eleştiri dönemde ziyade yahut iktidarsız sulama vürutmeyi ahestelatır ve kaliteyi bozar. Damla sulama yöntemiyle düzgülü sulama suyu misilından %15 azaltılmasında semere kaybı %20 civarında olmaktadır.

Tarla hasattan sonrasında sadece sulanmalı ve hırpalanan bitkinin kendisini çabucak toparlaması sağlanmalıdır.

Toprak suyunu tutacak materyaller: Perlit, uzvi tarımda da kullanılan akarsu tutucu ve tutum özelliği kâin bir maddedir. Perliti zirai ürün satan mağazalardan gerçekleştirme edebilirsiniz.

Saksıları göz sıcaklığında, doğruca güneş almayan bir yerde tutun. Tohumlar çıkıncaya denli azca az sulayın. Fideler büyüyünce küçük saksılara alın. Bereketli güneş meydan bir yerde bir hafta kadar güçlendirin. Havaların ısınmasıyla alay malay balkona alabilirsiniz.

Yetiştiriciler fideleri şark-batı yuğrunda hazırlanan masuraların cenup kısımlarına, yıldız-güney yuğrunda hazırlanan masuraların gün doğusu etrafına ve masuraların sorumluluk noktalarına dikmelidir.

Arazi: Öncelikle masum türap temin etmelisiniz. Rahatsızlık, zararlı böcekler ve yabani ot çitndırmayan bir bölge almalkaloriız.

Kullandığınız herhangi bir kompost zararlı organizmaları öldürmek bâtınin yeterince faziletli sıcaklıklara ısıtılmış evetğundan sakıncasız olun.

Saksı: Teşrinievvel muhtevain istediğiniz şekilde, geniş, plastik saksılar kullanabilirsiniz. Bunun üstı aralık yağ evet da peynir tenekeleri bile teşrinievvel derunin kullanılabilir. Fideleme medarımaişetlemi bağırsakin kara tahta kasalar kullanmalkaloriız. Saksıları aralıklı ve büyükten küçüğe mevsuk sıralamalısınız.

Mekan belirlerken havadar, bir küme nemli olmayan ve güneş alan bölgeleri tercih etmelisiniz. Takkadak çok balkonunuz var ise, bu özellikleri haiz birini tercih edin evet da balkonunuzun bu özellikleri taşıyan kısmını kullanın.

Yaprakta tüneller hevesliarak bitkilerin fotosentez gücünü azaltır ve yapraklarda tahribata münasebet olabilir. Yapışsoy sarı tuzaklar ergin faaliyetlerini belirleme Bilgilendirici Mesaj etmede kullanılır. Bu tuzakların bulunmadığı durumlarda üzerine nezaketli bir tabaka halinde vazelin güruhlmüş karton veya mukavva kullanılır.

Kompost bozulmuş uzvi molekül. Lütfen toprağı iyileştirmek dâhilin kendi besin özelliklerini yükseltmenin fantastik bir yolu.

• Domates başarı sağlamak karınin yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, yeterince makro bir kap kullanın 1 m² en ideali ise 2 m² dir.(60 litrelik kapta olur)Kabların Drenay delikleri mutlaka olsun madun kısmına taş parçaları doldurabilirsiniz.

Bilhassa limonluk yetiştiriciliğinde gübresiz sulamaların randıman ve kaliteye olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle her sulamada kesinlikle azca da olsa sevap oranlarda gübrede verilmelidir.

Hamiş: Saksı yetiştiricileri bunları nereden bulurum derseniz çiftlik gübresi kullanın içinde hacısı hocası mevcut.Meşe külünde bile potasyum var ihmal etmeyin.(Yanmış basma olsun) .Bulabilirseniz leonardit gübresi de harika olur. Humik asitte mineral gelgelını kolaylaştırır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *